Instruktor

Radim Jakeš
Apnea Academy Freediving instructor IS12CZ4410
Vedu bazénové kurzy v Aquapalace a pokročilé kurzy v Egyptě a Chorvatsku.
Na nádech se potápím od roku 2009. K freedivingu mě přivedla touha zkusit něco nového, magická hlubina, možnost posouvat své hranice, zkoumat hloubky svého podvědomí, příznivý dopad na zdraví…

Říká se, že čas, kdy nedýcháme, se do života nepočítá. Život je vyměřen počtem nádechů a výdechů a zádrž dechu je čas, který máme navíc.

Freediving je utišení mysli a splynutí se svým tělem a okolím. Objevování modrých hloubek v tichu a lehkosti. Volný pohyb ve vodě, pád podél korálového útesu i tvrdá práce. Jóga, dech, relaxace, pohyb.
Instruktorem jsem od roku 2012. Základním bazénovým kurzem freediving začíná. Na moři pokračuje a prolézáním vraků nekončí. Pořád je co objevovat a zdokonalovat.

Využívám svých znalostí TČM a jsem schopen pomoci při problémech s vyrovnáváním, zahleněním, nepříjemnými pocity (ztuhlost, křeče, fóbie) aj. Pokud jste si vědomi některých z těchto problémů, doporučuji, začít je řešit alespoň měsíc před kurzem, než na poslední chvíli. Je přínosnější věnovat se správnému zanoření a kopu, než řešit obtěžující křeč v lýtku a tlak v čelních dutinách.

 

Salem-11-300x225Moje PB (personal best):
STA: 5:45
FIM: -74m (2:50)
CWT: -46m (1:38) – s bifinami
CNF: -41m (1:58)

 

Kontakt:

Tel: 737 678 782
E-mail: RadimJakes@seznam.cz