Indoor Freediver

Indoor Freediver je základním kurzem freedivingu Apnea4life. Tento dvoudenní kurz je určen všem zájemcům, kteří chtějí nahlédnout do světa nádechového potápění, objevovat krásy pod vodní hladinou a probudit v sobě spící akvatický potenciál – to vše s minimálním vybavením.
Naučíte se bezpečně potápět, správně dýchat, relaxovat, prostě vše, co potřebujete pro rekreační šnorchlování. Základem je správná technika pohybu, obrátek, zanoření…

Kurz Indoor Freediver doporučuji zejména přístrojovým potápěčům – jak sportovním, tak technickým. Přínosem je lepší pochopení problematiky apnoe a porozumění vlastnímu tělu, což vede také díky dosaženým výkonům v průběhu kurzu ke zvýšení sebevědomí a zklidnění potápěče. Výsledkem je menší spotřeba vzduchu, delší ponory ve větší pohodě a hlavně větší úspěšnost při řešení krizových situací. Pro ostatní, kteří si jen chtějí vylepšit své šnorchlování, je kurz rovněž důležitý. Zejména pro pochopení pravidel bezpečnosti a přípravy na samotné potápění.

Kurz je vedený podle standardů Apnea-Academy, vytvořených s cílem poskytovat všem účastníkům po celém světě jednotnou úroveň kurzů, znalostí a požadavků na účastníka. Celý kurz se odehrává během dvou dnů v kontrolovaném prostředí plaveckých areálů pod vedením instruktora Apnea-Academy. Teorie je přednášena v přilehlých učebnách. Při zdárném absolvování kurzu obdržíte mezinárodní licenci Indoor Freediver vydávanou Apnea – Academy.

Kurz zahrnuje:
Teorie: historie, disciplíny, vybavení, anatomie a fyziologie, fyzika, bezpečnost a její zajištění, trénink, dechové techniky…

Praktická část:
trénink v bazénu: technika pohybu dynamické apnoe (DYN) a bez ploutví (DNF), obrátek a zanoření, statická apnoe (STA), relaxace a dýchací techniky, zajištění bezpečnosti, kompenzace – vyrovnávání tlaku, tréninkové metody, strečing… Cílem kurzu je naučit se potápět na nádech a dosáhnout těchto výkonů: 1′45 ” minut ve statické apnoi, 30 m v dynamické apnoi a 20 m v dynamické apnoi bez ploutví.

Co k tomu potřebujete:
být ve věku 14–99 let
masku (brýle), šnorchl (dýchací trubice), ploutve, neoprén + opasek – stačí půjčené (lze zařídit)
doporučuji lékařskou prohlídku
mít chuť pro sebe něco udělat

Co získáte:
naučíte se bezpečně šnorchlovat – potápět na nádech
objevíte netušené rezervy vašeho organismu
naučíte se relaxační a dechová cvičení
mezinárodní plastovou kvalifikační kartičku Apnea Academy Indoor Freediver
fotky a vlastní video z bazénu
10% slevu na další kurzy

CO POTŘEBUJETE?
Být ve věku 12ti let a starší
Vybavení – Masku, Neoprén, Ploutve (možno zapůjčit i zakoupit)
Dobrý zdravotní stav (nemít závažné zdravotní obtíže s dýchací či oběhovou soustavou)
V případě nejistoty prosím konzultujte svého lékaře.

CENA VÍKENDOVÉHO KURZU zahrnuje:
Pronájem bazénu a dalších prostor
Certifikaci Indoor Freediver od Apnea-Academy(plastová karta)
Základní studijní materiály
Drobné občerstvení

CENA nezahrnuje:
Zapůjčení vybavení
Dopravu a případné ubytování
Stravování

Ceník půjčovného Indoor Freediver

Cena 3 890 Kč  

apnea_karty_indoorfreediver_web_thumb250x157

Kontaktní formulář pro zájemce o kurz

Objednávám kurz Indoor Freediver
* Povinné položky